Zašepljen pore i važnost dubinskog čišćenja

Zdrava, blistava koža počinje čistim platnom – duboko čišćenje pora je kamen temeljac svake efikasne rutine nege kože jer ne samo da uklanja nečistoće, već i pomaže u sprečavanju izbijanja, minimizira izgled pora i promoviše opšte zdravlje kože. 

Broj i veličina pora variraju u zavisnosti od faktora kao što su pol, etnička pripadnost i lokacija na telu. Oni su takođe u velikoj meri rezultat genetike. Međutim, praksa nege kože i izbor načina života mogu značajno uticati na izgled pora, naglašavajući važnost prilagođene rutine nege kože za održavanje čiste i glatke kože.

Šta izaziva zašepljenje pora?

Naša koža je svakodnevno izložena zagađivačima iz životne sredine, ostacima šminke i višku masnoće. Vremenom, ove nečistoće mogu da zapuše naše pore, što dovodi do akni, mitesera i neujednačenog tena, što utiče na prirodnu sposobnost kože da funkcioniše optimalno. 

Začepljene pore, poznate i kao komedoni, nastaju kada različiti faktori doprinose začepljenju folikula dlake i lojnih žlezda (mikroskopske žlezde koje se nalaze u folikulima kose koje proizvode sebum, masnu supstancu koja održava kožu podmazanom). Glavni razlog za to je prekomerna proizvodnja sebuma. Kada se sebum spoji sa mrtvim ćelijama kože i drugim ostacima, može stvoriti čep unutar pora. Ovaj čep se može pogoršati rastom bakterija, što dovodi do upale i stvaranja belih ili mitesera. Drugi faktori poput zagađenja, šminke i loše prakse za negu kože takođe igraju ulogu u začepljivanju pora unoseći više nečistoća i ometajući prirodno lupanje ćelija kože.

Kako izgledaju začepljene pore?

Začepljene pore se obično pojavljuju kao mala, podignuta kvrga na površini kože, koja može imati različite izglede u zavisnosti od vrste blokade. Postoje dve vrste komedona – zatvorene (bele tačke) i otvorene (mitisne tačke). Kada se višak sebuma, mrtve ćelije kože i nečistoće nagomilaju unutar pora, formira se bela glava, koja se pojavljuje kao mala, bela izbočina ili kvrga boje mesa. Ako pore ostanu otvorene i smeša oksidira sa vazduhom, to dovodi do pojave mitesera, koje karakteriše tamni, crni ili braonkasti izgled. Uobičajeno je pogrešno shvatanje da je tamna mrlja prljavština – to je zapravo hemijska reakcija. Kada se nečistoće unutar pora pomešaju sa kiseonikom u vazduhu, pojavljuje se crna boja. Obe vrste začepljenih pora mogu dovesti do upale, crvenila i osetljivosti, potencijalno napredujući u akne ako ih ne lečite. Zato je duboko čišćenje pora neophodno za rešavanje ovih problema i postizanje glatkijeg i zdravijeg tena.

Dubinsko čišćenje pora kod kuće u samo 3 koraka

 

Korak 1: Pripremite vašu kožu

Počnite tako što ćete ukloniti šminku i temeljito oprati ruke. Ovo osigurava da ne prenosite dodatnu prljavštinu i bakterije na lice tokom procesa čišćenja.

 

Korak 2: Dubinsko čišćenje

Za najblaže dubinsko čišćenje u svom životu, izaberite LUNA™ 3 uređaj, za koji je klinički dokazano da uklanja 99% prljavštine, ulja i ostataka šminke. Istovremeno, promoviše cirkulaciju, limfnu drenažu i apsorpciju aktivnih sastojaka – sve zahvaljujući T-Sonic™ pulsacijama i ultrahigijenskim silikonskim dodirnim tačkama koje bez napora klize po vašoj koži.

 

Korak 3: Dubinsko čišćenje pora sa KIWI™ 

Sada, krajnje pitanje – kako se otarasiti mitesera? Nakon čišćenja lica sa LUNA™, vreme je da se pozabavite tim tvrdoglavim nečistoćama pomoću KIWI™ usisivača za uklanjanje mitesera. To je najbrži, najbezbedniji i najefikasniji način za uklanjanje mitesera sa kože. Sa savršeno kalibrisanim vakuumskim usisom koji je nežan za kožu, takođe ima plavu LED diodu koja uklanja sve preostale bakterije ispod kože – ključno za prevenciju budućih izbijanja. 

Zapamtite, doslednost je ključna kada je u pitanju nega kože. Neka duboko čišćenje pora bude deo vaše dnevne ili nedeljne rutine i bićete na dobrom putu do kože koja izgleda i oseća se najbolje.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need to engage your visitors and increase conversions.

Top 3 Stories